Głównym założeniem projektu ”Sandomierskie na Dwóch Kółkach” jest walor poznawczy regionu, jego zasobów krajobrazowo- przyrodniczych przy wykorzystaniu turystyki rowerowej. 

Projekt jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi w Unii Europejskiej.

Grupą docelową projektu są mieszkańcy oraz turyści odwiedzający nasz region, którzy będą mieli możliwość poznawania okolicy w formie wycieczek rowerowych. 

Działania ukierunkowane głównie na przybliżenie mieszkańcom atrakcji turystycznych regionu oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania z aktywnych form wypoczynku podczas wycieczek. W pakiecie zadań realizowanych w ramach projektu przewidziane jest między innymi przeprowadzenie cyklu szkoleń z zakresu bezpieczeństwa podróżowania, pierwszej pomocy, techniki jazdy na rowerze. 

Poprzez realizację założeń projektu uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą zabytków oraz ciekawych obiektów zlokalizowanych przy szlakach rowerowych, a także poznają piękno otaczającej ich przyrody. 

Turystyka na „dwóch kółkach” włącza się w nurt turystyki zrównoważonej, której podstawowym celem jest zintegrowanie działalności turystycznej, a także kształtowaniem nowych postaw i zachowań osób uczestniczących w projekcie.

Kontakt z nami:

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    telefon: 790 780 964
  • Wypożyczalnia rowerów
    Bulwar im. Marszałka J. Piłsudskiego
    nad Wisłą w Sandomierzu

SWISS Contribution

Polecamy rowery do aktywnego zwiedzenia Sandomierza. Przygotowaliśmy na wycieczki trasy rowerowe. Nasz wypożyczalnia rowerów czeka na Państwa!
(C) 2016 - 2024 Projekt 'Sandomierskie na dwóch kółkach' | realizacja medox.pl | Polityka cookies