Daromin – Winnica Płochockich

Winnica Płochockich, chwili obecnej największa na szlaku, o pow. 4 ha, znajduje się 15 km od Sandomierza we wsi Daromin, gm. Wilczyce. Można zwiedzać winnicę i winiarnię, uzyskać porady w zakresie uprawy winorośli i produkcji wina oraz wziąć udział w komentowanej degustacji dla grup zorganizowanych lub gości indywidualnych – wymagane wcześniejsze umówienie. Od sierpnia b.r. możliwe także przyjmowanie gości pobytowych w nowo wykańczanych pokojach i apartamencie. Możliwość urządzania ogniska i grilla. 

Faliszowice

Winnica Faliszowice, zlokalizowana w miejscowości o tej samej nazwie, w gminie Samborzec, o powierzchni 40 arów, prowadzi sprzedaż owoców oraz sadzonek winorośli raz oferuje doradztwo w zakresie uprawy winorośli i wyrobu wina. Aktualnie nie prowadzi sprzedaży wina i degustacji. 

Góry Wysokie – Winnica Sandomierska

Winnica Sandomierska, zlokalizowana ok. 7 km od Sandomierza w dolinie rzeki Opatówki. Właściciele kontynuują rodzinne tradycje winiarskie. Obecnie winnica ma ponad 1ha i jest systematycznie powiększana. Jest to pierwsze gospodarstwo agroturystyczne ściśle związane z turystyką winiarską w województwie świętokrzyskim. Goście mają do dyspozycji 3 osobne, kameralne apartamenty z łazienkami, z w pełni wyposażoną kuchnią i dostępem do WiFi. Winnica prowadzi ponadto sprzedaż autorskich win, degustacje połączone ze zwiedzaniem winnicy i winiarni.

Koprzywnica

Celem tej trasy rowerowej jest dotarcie do Klasztoru Cystersów w Koprzywnicy (obecnie Kościół Parafialny pw. Św Floriana) należącego do Europejskiego Szlaku Cystersów.
"Klasztor Cystersów w Koprzywnicy powstał jeszcze w XII w., W historiografii dość powszechnie przyjęto rok 1185 jako datę jego fundacji, kiedy do niewielkiej wsi nad rzeczką Koprzywnianką przybyła pierwsza grupa mnichów.

Winnica Dominikańska

Winnica św. Jakuba, znajdująca się w samym mieście w ogrodach dominikańskich, na wzgórzu Świętojakubskim. Ma ona charakter poglądowy i ze względu na swoją unikatową, bliską sandomierskich zabytków lokalizację jest łatwo dostępna dla turystów. Są w niej organizowane pokazy prac pielęgnacyjnych dotyczących winorośli. 

Złota – Winnica Nad Jarem

Winnica Nad Jarem to niewielka rodzinna winnica Sylwii i Mateusza Paciura zlokalizowana w miejscowości Złota przy trasie krajowej Sandomierz- Kraków, oddalonej od Sandomierza zaledwie 5 kilometrów. Na 81-arowej działce rośnie 2400 krzewów winorośli. Właściciele rozpoczęli adaptację istniejących budynków na winiarnię i salę degustacyjną. Winnica zarejestrowana jest w ARR i od maja 2013 roku wprowadza wina na rynek. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy, zapoznanie z uprawą winorośli, wyrobem wina i degustację win z przekąską w altanie przy winnicy. Zapraszają również na imprezy integracyjne przy ognisku lub grillu.

Kontakt z nami:

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    telefon: 790 780 964
  • Wypożyczalnia rowerów
    Bulwar im. Marszałka J. Piłsudskiego
    nad Wisłą w Sandomierzu

SWISS Contribution

Polecamy rowery do aktywnego zwiedzenia Sandomierza. Przygotowaliśmy na wycieczki trasy rowerowe. Nasz wypożyczalnia rowerów czeka na Państwa!
(C) 2016 - 2024 Projekt 'Sandomierskie na dwóch kółkach' | realizacja medox.pl | Polityka cookies