Trasa 04

70 km (czas jazdy: ~ 4 godziny)

Trasa do pobrania w formacie:

Google Maps | KML | GPX

 

 

 

Start – Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego

Andruszkowice

Łojowice

Winnica Nad Jarem to niewielka rodzinna winnica Sylwii i Mateusza Paciura zlokalizowana w miejscowości Złota przy trasie krajowej Sandomierz- Kraków, oddalonej od Sandomierza zaledwie 5 kilometrów. Na 81-arowej działce rośnie 2400 krzewów winorośli. Właściciele rozpoczęli adaptację istniejących budynków na winiarnię i salę degustacyjną. Winnica zarejestrowana jest w ARR i od maja 2013 roku wprowadza wina na rynek. Właściciele oferują zwiedzanie winnicy, zapoznanie z uprawą winorośli, wyrobem wina i degustację win z przekąską w altanie przy winnicy. Zapraszają również na imprezy integracyjne przy ognisku lub grillu.

Obrazów

Bilcza

Świątniki

Nasławice

Ossolin

Docieramy do Ossolina gdzie znajduje się Kaplica podziemna Grobu Chrystusa, zwana Betlejemską, wybudowana w 1640 r. przez Jerzego Ossolińskiego, przebudowana w 1769 r., wpisana do rejestru zabytków nieruchomych oraz Ruiny zamku Ossolińskich, ok. 1635 r.

Goźlice

Włostów

Karwów

Miejscowość jest prawdopodobnym miejscem urodzenia Wincentego Kadłubka – pierwszego polskiego kronikarza. We wsi znajduje się uznawane przez wiernych za cudowne źródło błogosławionego Wincentego.
Na południowym krańcu wsi znajduje się kamieniołom, obecnie nieczynny (zalany wodą), używany do końca lat 80. XX wieku.

Męczennice

Słabuszewice

Zagrody

Dacharzów

Radoszki

Lenarczyce

Meta – Sandomierz, Bulwar im. Marszałka Piłsudskiego

Galeria zdjęć:

Kontakt z nami:

  • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    telefon: 790 780 964
  • Wypożyczalnia rowerów
    Bulwar im. Marszałka J. Piłsudskiego
    nad Wisłą w Sandomierzu

SWISS Contribution

Polecamy rowery do aktywnego zwiedzenia Sandomierza. Przygotowaliśmy na wycieczki trasy rowerowe. Nasz wypożyczalnia rowerów czeka na Państwa!
(C) 2016 - 2024 Projekt 'Sandomierskie na dwóch kółkach' | realizacja medox.pl | Polityka cookies